O Rigel Medical

O Rigel Medical

RIGEL Medical stanowi część brytyjskiej grupy Seaward Ltd. i jest liderem  w produkcji najwyższej jakości testerów i symulatorów sprzętu medycznego. Historia firmy sięga lat siedemdziesiątych i od tamtej pory wyznacza kierunki rozwoju urządzeń biomedycznych. Siedziba firmy, zespół projektantów jak i cała produkcja zlokalizowana jest w hrabstwie Durham w północnej Anglii.

logo
Jako pierwsza firma na świecie wprowadziła tester urządzeń medycznych zgodny z IEC 601, nosił on nazwę RIGEL 8001. Kolejnym wielkim sukcesem był w roku 2000 pierwszy kompaktowy w pełni zgodny z IEC 60601-1 tester RIGEL 266. Do dziś firma pozostaje liderem  branży i już w 2007 roku wprowadziła przenośny tester zgodny z najnowszymi wymogami IEC 62353, który stał się hitem sprzedaży na całym świecie. Dalej powstawały kolejne rewolucyjne rozwiązania jak zintegrowany symulator funkcji życiowych pacjenta, tester defibrylatorów czy diatermii chirurgicznych.

Zaangażowanie w ciągły rozwój i dążenie do pełnego zaspokojenia potrzeb klienta skutkuje wprowadzaniem coraz to nowych innowacyjnych produktów. Dzis w ofercie można znaleźć m.in:

Testery Bezpieczeństwa Elektrycznego (PN EN 60601 ; PN EN 62353)

Testery Funkcjonalne (Defibrylatorów, Diatermii Chirurgicznych, Pomp Infuzyjnych)

Symulatory (EKG, NIBP, SpO2)

Oprogramowanie


Strona www producenta: www.rigelmedical.com